Monitoring IP

IP (Internet Protocol) to cyfrowa technologia transmisji danych i obrazu wysokich rozdzielczości. Rozwiązanie to pozwala na budowanie systemów monitoringu dla najbardziej wymagających użytkowników. Producenci kamer i rejestratorów prześcigają się w uzyskiwaniu jak największej rozdzielczości, dlatego w naszej ofercie można znaleźć kamery o rozdzielczości 12mpx. Połączenie elementów składowych systemu IP wykonuje się za pomocą przewodu teleinformatycznego (skrętka). Systemy monitoringu IP sugerowane są Klientom, którzy wymagają wysokiej jakości obrazu, dostępu online do każdego urządzenia z osobna i zaawansowanych funkcjonalności.


Monitoring – co to jest i dla kogo

Monitoring to system urządzeń, które rejestrują konkretny obszar. Te z system IP umożliwiają dodatkowo podglądanie obrazu w czasie rzeczywistym na ekranie komputera bądź poprzez aplikację mobilną na smartfony. Nowoczesne systemy oferują analitykę obrazu oraz zapis na karcie SD, a także rejestrację dźwiękową.

Systemy monitoringu wizyjnego IP są szczególnie polecane osobom, które pragną zabezpieczyć swoje domy bądź mieszkania. Aby oglądać obraz „na żywo” wystarczy mieć dobrze skonfigurowaną aplikację z danym sprzętem. Kamery IP mogą być zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Te drugie stosowane są najczęściej w miejscach, w których rozprowadzenie przewodów jest niemożliwe bądź problematyczne.


Zalety monitoringu cyfrowego

Duży zasięg

Jedną z największych zalet urządzeń IP jest ich nieograniczony zasięg. Prawidłowe działanie monitoringu jest zależne od sieci internetowej. Dobrze skonfigurowana sieć o dużej prędkości pozwoli na rejestrację nawet najbardziej rozbudowanych obiektów.

Zasilanie przez PoE

W niektórych modelach kamer IP funkcja sieciowa pozwala na dostarczanie zasilania monitoringowi w ramach transmisji danych. Zasilanie to odbywa się przy pomocy kabla UTP. Tego typu rozwiązanie nie wpływa na jakość obrazu i transmisji danych, a jednocześnie ogranicza koszty związane z instalacją elektryczną.

Obraz wysokiej jakości

Systemy monitoringu IP oferują wysokiej jakości obraz, który umożliwia odczyt nawet najdrobniejszych szczegółów. Obraz może być rejestrowany w rozdzielczościach: HD, FULL HF bądź 4K. Urządzenia oferują także szerszy zakres zarządzania obrazem.


Łatwa rozbudowa monitoringu

Systemy monitoringu wizyjnego IP są także łatwe w ewentualnej rozbudowie. W każdej chwili można dokupić kamerę i skonfigurować ją z siecią, do której podłączona jest cała instalacja. Po właściwej konfiguracji obraz z kamery będzie mógł być odbierany na wybranych nośnikach.

Czysty obraz

W porównaniu z monitoringiem analogowym systemy IP charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju zakłócenia wywołane polem magnetycznym. Uzyskany obraz jest przejrzysty i bardzo dokładny. Nie ma mowy o jakichkolwiek „paskowych zakłóceniach”, które są dość popularne przy urządzeniach analogowych.

Zdalna konfiguracja i podgląd obrazu

Dzięki połączeniu sieciowemu można konfigurować urządzenie z każdego miejsca na ziemi. Monitoring IP polecany jest szczególnie osobom, które często podróżują i chcą wiedzieć, co w tym czasie dzieje się w pobliżu domu.

 

Kategorie: